O tym, że nowoczesne technologie odgrywają coraz większa rolę w naszym życiu, wie już każdy. Najnowszy sprzęt pomaga nam w gotowaniu, praniu, a nawet w prowadzeniu samochodu. Jednak jak się okazuje, różnego rodzaju nowinki technologiczne mogą również okazać się przydatnym wsparciem edukacyjnym dla każdego ucznia. Poniżej dowiesz się, jak wybrać najlepsze gadżety edukacyjne dla Twojego dziecka.

Czytnik e-booków

Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić nam bezpośredniego kontaktu z książką. W końcu zapach druku i przyjemny szelest kartek to coś naprawdę niezwykłego. Jednak biorąc pod uwagę coraz większą mobilność uczniów oraz przede wszystkim ich coraz cięższe plecaki, warto zastanowić się nad nieco bardziej poręczną wersją tradycyjnych książek. Jednym z najlepszych rozwiązań okazuje czytnik e-booków. Dzięki wielu opcjom pozwalającym na personalizacje Twoje dziecko będzie mogło dopasować konfiguracje urządzenia do swoich potrzeb. Urządzenie sprawi, że nawet w drodze do domu Twoje dziecko będzie mogło czytać lekturę lub zaznaczać najważniejsze fragmenty tekstu. Tym samym znika problem wiecznego gubienia kser czy notatek – wszystkie najważniejsze dokumenty mogą być przechowywane w urządzeniu. Poza tym czytniki e-booków nie emitują szkodliwego niebieskiego światła, dlatego nie musisz martwić się o zły wpływ na wzrok.

Gadżety elektroniczne dla ucznia

Laptop, tablet i smartfon

Czyli niemal podstawowe trio na biurku każdego ucznia. Choć z pewnością chcielibyśmy nieco ograniczyć wpływ elektroniki na nasze dzieci, czasami wystarczy stworzyć odpowiednie granice. Dobrej jakości laptop to nie tylko urządzenie służące do grania czy oglądania filmów, ale także podstawa współczesnej edukacji. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło tworzyć prezentacje, przechowywać najważniejsze pliki oraz tworzyć wirtualne notatki. Postaw przede wszystkim na model o dużej pamięci i lekkiej wadze. Natomiast smartfon coraz częściej staje się po prostu urządzeniem, które zapewnia najmłodszym stały dostęp do internetu – nawet podczas zajęć. Jeśli chodzi o tablet, zdecydowanie nie jest to urządzenie niezbędne, jednak może okazać się wyjątkowo przydatne. To przede wszystkim znacznie pomniejszona wersja tradycyjnego laptopa, która przyda się uczniom uwielbiającym pracę zdalną. Dzięki temu urządzeniu prezentacje czy wypracowania możesz zacząć już w drodze do domu. To także świetne miejsce do przechowywania skanów czy pomocy naukowych.

Sprawdź również:  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu klawiatury?

Smartpen – notatki nowej generacji

To zdecydowanie jeden z najbardziej imponujących gadżetów w powyższym zestawieniu. Smartpen to długopis, który posiada wbudowany skaner, pozwalający na przesyłanie notatek do komputera czy wybranego edytora. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o zagubione zeszyty czy powyrywane kartki – wszystkie notatki będą bezpieczne.

Wszelkiego rodzaju gadżety to nie tylko sposób na to, by sprawić naszym bliskim przyjemność, ale także świetna pomoc naukowa. Choć wielu rodziców z dość dużym dystansem podchodzi do najnowszej technologii, czasami warto spojrzeć na to, w jaki sposób wspomniane urządzenia mogą usprawnić naukę naszych dzieci.