Głośnik to rodzaj elektrycznego przetwornika, który przekształca sygnał w dźwięk. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów tego urządzenia, a różnice pomiędzy poszczególnymi modelami polegają na zakresie częstotliwości. Zwykle nie wiemy, na jaki postawić, gdy decydujemy się na stworzenie swojej własnej strefy relaksu w domu. Dlatego podpowiadamy, jakie głośniki sprawdzą się w naszym domowym kinie.

Głośniki wysokotonowe

Głośniki wysokotonowe zwane równie Tweeterami obejmują zazwyczaj zakres od 2 do 20 kHz. Dźwięk w tym urządzeniu rozchodzi się kierunkowo. Oznacza to, że najlepszą jakość uzyskasz znajdując się na wprost odbiornika. Szczególnie jeżeli zależy Ci na wysokich dźwiękach. Głośnik wysokotonowy został wyposażony w miękką membranę wykonaną z folii poliestrowej lub tkaniny impregnowanej żywicą polimerową. Modele z kopułą mogą dystrybuować dźwięk na większy obszar, co znacząco zwiększa komfort. Tego typu głośniki świetnie sprawdzają się jako kolumny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz cieszyć się świetną jakością dźwięku z filmu, ale także posłuchasz ulubionej płyty.

Mamy kolumny, co dalej?

Kiedy już wybierzesz odpowiednie kolumny do kina domowego, warto pomyśleć o głośniku umieszczonym na suficie. Dobrze rozmieszczone urządzenia pozwalają na otoczenie Cię dźwiękami. Dzięki temu wrażenia słuchowe są głębsze, a film dużo bardziej wciągający. Jeżeli chcesz osiągnąć kinowy efekt, to koniecznie kup głośniki sufitowe. Sprawdzą się również podczas grania na konsoli czy odtwarzania muzyki. Są również świetnym rozwiązaniem dla małych mieszkań. Nie zajmują zbędnego miejsca, a ich kolor może sprawić, że na suficie staną się praktycznie niewidoczne.

Zrób to sam!

Z pewnością zastanawiasz się, czy dasz radę stworzyć taki zestaw w domowym zaciszu. Oczywiście, że tak! Jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście wiedza, którą możesz zdobyć na różne sposoby. Stworzenie podstawowego zestawu grającego wymaga zaangażowania, ale nie jest niemożliwe, nawet dla laika. Z pomocą przychodzi firma

Sprawdź również:  Jak wygląda proces projektowania i budowy maszyn?
Monacor, która w swojej ofercie ma wysokiej jakości kondensatory, rezystory, gniazda, profesjonalne głośniki i terminale głośnikowe. W ich ofercie z pewnością znajdziesz wszystkie niezbędne elementy.

Stworzenie swojego własnego zestawu audio z pewnością wymaga cierpliwości. Jeżeli jesteś wymagającym audiofilem i liczy się dla Ciebie perfekcyjny dźwięk, zamów poszczególne części i stwórz zestaw samodzielnie. Dla tych, którzy nie lubią setek kabli, polecamy głośniki sufitowe, które w prosty sposób zamontujesz. Nie będą przeszkadzały, ani się kurzyły, a jakość dźwięku z pewnością Cię zaskoczy. Wybierz najwygodniejsze rozwiązanie!