Coraz więcej Polek korzysta z dobrodziejstw zabiegów poprawiających kondycję ciała i skóry. Dzięki stale rozwijającej się technologii możemy poprawić to i owo bez użycia skalpela. Zabiegi potrafią kosztować krocie, a tylko przy regularnym stosowaniu dają efekty. Czy istnieje maszyna, która usunie mankamenty ludzkiego ciała?

Icoone laser

Technologia, która połączyła klasyczny masaż podciśnieniowy z laserem zimnym i światłem LED. Jest lekiem na uporczywy cellulit i rozstępy. Modeluje sylwetkę, ujędrnia ciało. Dzięki swoim właściwościom uelastycznia ściany mięśni, powodując tym samym poprawę sprawności ruchowej i kondycję ciała. Ujędrnia biust, wygładza blizny i zmniejsza ich widoczność. Zabieg składa się z bazy, czyli programu na całe ciało i fokusu – na wybraną, problematyczną partię ciała. Maszyna składa się ze stacji, na której mamy monitor z szeregiem programów. Kosmetolog dobiera je w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg polega na masażu podciśnieniowym, głowicą wyposażoną w rolki. Rolki mają mikrootwory, które skutecznie dbają, by dotrzeć do każdego fragmentu skóry, bez jej rozciągania. Laser skutecznie przyspiesza proces lipolizy, a światło LED stymuluje produkcję kolagenu. Wszystko bez uszkadzania komórek. Poleca się kobietom, które pomimo diet, ćwiczeń nie potrafią poradzić sobie z nadwyżką kilogramów, kobietom po i w trakcie ciąży, sportowcom przed i po zawodach. Zaleca się wykonanie serii co najmniej dziesięciu zabiegów. Koszt takiego pakietu, w zależności od miasta waha się od 1900 zł do 2700.

Nanofrax

Urządzenie do mezoterapii nano i mikroigłowej. Jest skuteczna i bezpieczna. Idealna dla osób, które walczą ze zmarszczkami i zmianami pigmentacyjnymi. Zabieg polega na przyłożeniu głowicy i punktowym nakłuciu naskórka i skóry właściwej. Mezoteraipia nanoigłowa podaje bezpośrednio do skóry substancję czynną. Głowica mikroigłowa zaś ma specjalne, cienkie, tytanowe igły, których celem jest przebicie się do skóry właściwej i wywołanie krwawienia. Efekt? Wyraźnie nawilżona i ujędrniona skóra, poprawa koloru i napięcia skóry. Spłycone zmarszczki, redukcja zaczerwienień, blizn i przebarwień. Nanoterapię zaleca się powtarzać co tydzień a mikroterapię, co 3-4 tygodnie.

Sprawdź również:  Mopy Parowe – hit czy kit?
Jak technologia zmienia Polkom ciało?

HydraFacial

Technika, która powstała z połączenia dermabrazji, próżnią i serum. Najpierw skóra zostaje poddana złuszczaniu, a następie potraktowana pilingiem kwasowym. Później cała skóra zostaje oczyszczona, z tego, co kwasy nam rozpuściły. Na sam koniec skóra zostaje poddana działaniom kwasu hialuronowego, witamin i innych substancji. Zabieg, który oczyszcza skórę, zmniejsza pory, wyrównuje kolory, a skóra jest nawilżona i odżywiona. Idealny jeżeli zmagasz się z trądzikiem. Jest bezbolesny. Można go wykonać na twarzy, szyi, dekolcie i plecach. Nadaje się również do skóry naczynkowej. W serii powinno się znaleźć 3-5 zabiegów. Koszt jednego zabiegu to około 300 zł wzwyż.

Intraceuticals

Oparta na infuzji tlenowej, kwasu hialuronowego i serum technika nawilżenia twarzy. Za pomocą specjalistycznego sprzętu zostaje wtłoczony w skórę. Skóra zostaje rozświetlona i silnie nawilżona. Następuje widoczne odmłodzenie, poprawia się owal twarzy. Redukuje zmarszczki, ujędrnia i poprawia teksturę cery. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Czas zabiegu to około 90 min. Cena to około 400 zł za jeden zabieg.

Kosmetologia rozwija się równie prężnie jak technologia. Być może za kilka lat będziemy mogli wejść do kapsuły, która nasz odmłodzi w ciągu kilku chwil. Na rynku coraz częściej pojawiają się bezbolesne metody wspomagania ciała w walce z czasem. Coraz częściej wybieramy właśnie nieinwazyjne metody, również mężczyźni korzystają z dobrodziejstw salonów kosmetologicznych coraz częściej. Pamiętajmy jednak, że nie ciało i upływ lat jest najważniejszy, a samoakceptacja i poczucie szczęścia.