Współczesny człowiek biznesu – niezależnie od tego, czy prowadzi własną działalność, czy pracuje w korporacji, posiada wiele oczekiwań co do sprzętu technologicznego. Zwykle wybiera laptop, tablet, a coraz częściej także poręczny smartfon. Telefon można mieć zawsze pod ręką, jest lekki, a przede wszystkim umożliwia pobieranie aplikacji, które ułatwiają wykonywanie czynności zawodowych. Które z nich są niezbędne do prowadzenia biznesu? Sprawdź, w jaki sposób ułatwić sobie pracę jednym kliknięciem.

Podstawowe rozwiązania – Gmail i Adobe Acrobat Reader

Jeśli chcesz mieć zawsze i wszędzie dostęp do każdej poczty e-mailowej, to Gmail jest zdecydowanie podstawową aplikacją dla Ciebie. Umożliwia bowiem połączenie kilku kont w jedno. W ten sposób zyskujesz dostęp do poczty zawodowej oraz prywatnej w tym samym miejscu. Gmail posiada także szereg innych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę, jak na przykład etykiety czy filtry. Dzięki nim stworzysz specjalne opisy poszczególnych kategorii, do których przypiszesz wiadomości, a także ocenisz ich istotność. W ten sposób całość staje się bardziej przejrzysta, a Ty nie zginiesz w natłoku informacji, a przede wszystkim nie przeoczysz tych najważniejszych.

Adobe Acrobat Reader zdecydowanie jest niezbędny w każdym mobilnym biurze. Przesyłanie wszelkiego rodzaju pism, dokumentów i kwestionariuszy w formacie PDF to standard, dlatego właśnie Adobe Acrobat Reader to niezbędna aplikacja umożliwiająca otwieranie tego typu plików. Oferuje również funkcje dodatkowe, takie jak zaznaczenie poszczególnych fragmentów tekstu, tworzenie podpisu oraz zapisywanie plików tekstowych do PDF.

Mobilne aplikacje, które zmieniły biznes

Aplikacje, które wspomagają produktywność – Evernote i Google Drive

Aplikacją, która zdecydowanie zasługuje na uwagę, jest Evernote. Dzięki swoim rozbudowanym funkcjom umożliwia zespołowe tworzenie agend czy prezentacji, załączanie adnotacji do dokumentów, a także dzielenie się w trakcie spotkania notatkami, które zostały zrobione przed chwilą. Evernote ułatwia również tworzenie indywidualnych planów spotkań oraz list. Któż z nas nie zna Google Drive? Ten wirtualny dysk umożliwia gromadzenie różnorodnych plików, od dokumentów tekstowych i PDF, przez fotografie, aż po video. Dzięki temu masz całodobowy dostęp do plików bez względu na to, gdzie obecnie przebywasz, nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do internetu. Co więcej, możesz przyznawać dostęp konkretnym osobom i efektywnie pracować w grupie nad wspólnym projektem.

Sprawdź również:  Zamów toaletę na plac budowy!

Komunikuj się z zespołem – Slack i Skype for Business

Nie jest żadną tajemnicą, że podstawą każdej pracy zespołowej jest efektywna komunikacja. Wybierając aplikację Slack, członkowie mają do dyspozycji indywidualne lub grupowe konwersacje, a także telefony. Z kolei znany wszystkim od lat Skype doczekał się biznesowego rozszerzenia. Dostępna funkcja symultanicznego podglądu plików oraz video w czasie konferencji znacząco ułatwia wizualizację pomysłów i omawianych koncepcji.

Praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna, w związku z czym powstają także innowacyjne rozwiązania. Mobilne aplikacje to must have dla każdego, kto swoje obowiązki zawodowe wykonuje w domu czy w podróży. To one znacząco zmieniają dzisiejsze podejście do biznesu.