Żyjemy w ciągłym pędzie. Coraz mniej czasu mamy na relaks, przyjemności i obowiązki w domu. Zależy nam na szybkim i nieobciążającym życiu. Coraz częściej w domach stawiamy na inteligentne sprzęty. Odkurzacz, który posprząta kiedy Ciebie nie ma to już znany gadżet. Suszarki bębnowe do ubrań ma co druga Pani domu. Okazuje się, że takich usprawnień jest wiele i nawet obiad może zrobić robot za nas. Wymagamy od urządzeń jeszcze więcej niż kiedyś. Muszą być szybkie i ogarniać same. Czy aby na pewno wszędzie można zastąpić człowieka?

Funkcjonalność

Potrzebujemy sprzętów, które będą funkcjonalne, wygodne i automatyczne. Nowoczesne modele okapów same informują kiedy trzeba je umyć i wymienić filtr. Piekarniki czy płyty indukcyjne coraz częściej można programować za pomocą smartfona. Wystarczy pobrać aplikację i ustawić odpowiednie parametry. Ekspres do kawy Krups Evidence odpowiednio zaprogramowany zrobi Ci poranną kawę, zanim zdążysz wstać. Posiada dotykowy panel i niezwykle intuicyjne menu. Możesz ustawić nawet stopień zmielenia kawy, jej temperaturę i długość spanienia mleka.

Lodówki również nie spełniają tylko swojego zadania chłodniczego. Oraz więcej modeli jest wyposażonych w kostkarki do lodu czy dystrybutory wody, co na dłuższą metę generuje spore oszczędności.

Podkręcone zostały także czajniki elektryczne. Prócz nowego designu, teraz mamy możliwość wybrania temperatury, a dzięki integracji z kolorami widzimy czy woda jest już ciepła. Gotują ją także, dużo szybciej. Nową funkcję dostały także tostery. Znajdziesz takie, które ułatwiają rozmrażanie produktów

Ugotuje się samo

Thermomix – wielofunkcyjne urządzenie, które gotuje samo. Łączy w sobie wszystkie najważniejsze funkcje. Potrafi ważyć, siekać, mielić, blendować, miksować, gotować, mieszać, obijać, wyrabiać ciasto, emulgować, a nawet gotować na parze. Kolorowy, dotykowy ekran, funkcja zabezpieczająca przed przegrzaniem silnika, wbudowane przepisy, otwieranie i zamykanie w czasie pracy. Automatycznie zapisuje ustawienia czasu i temperatury, dzięki temu możemy być pewni, że nic się nie przypali ani nie rozgotuje. Urządzenie samo zasygnalizuje, kiedy należy dodać kolejny składnik. Po zakończonej pracy nie musisz martwić się jego myciem, gdyż mas funkcję mycia. Jedzenie zachowuje wszystkie właściwości odżywcze. Będzie świetnie służyło zarówno rodzinom, jak i osobom które planują zacząć dietę.

Sprawdź również:  Internet 5G, co wiemy o tej technologii? Jak z niej skorzystać?

Robot planetarny – multifunkcjonalny robot, który posiada szereg wymiennych końcówek i elementów, by ułatwić Ci życie. Nie musisz więcej ręcznie zagniatać ciasta czy ubijać śmietany. Idealny, jeżeli wyroby cukiernicze to Twoja pasja. Rozbuduj wedle upodobania.

Sam Ci ugotuję!

Crockpot – magiczny wolnowar. Jego zadaniem jest przygotowanie posiłku, w temperaturze poniżej stu stopni. Mają tryb podtrzymywania temperatury. Jego wyjątkowość polega na tym, że możesz zostawić go włączony na noc, czy kiedy jesteś w pracy, a urządzenie samo zrobi za Ciebie obiad. W takim wolnowarze można przygotować wszelkie gulasze, bigos, powidła, zupy i buliony, a nawet ciasta. Posiłki w nim przygotowywane są zdrowsze i zachowują więcej właściwości odżywczych. Jest cichy i gotuje praktycznie sam. Wystarczy, że wrzucisz do niego składniki, włączysz i już.

Kiedy już wolnowar ugotuje za nas obiad, zmywarka pozmywa, lodówka wrzuci kostki do drinka, nie pozostaje nic innego jak błogi odpoczynek. Wystarczy tylko przycisnąć nogą samojeżdżący odkurzacz i już! Możesz się zrelaksować i nie martwić o nic. Witamy w dwudziestym pierwszym wieku.