suszarka do ubrań

Pranie ubrań należy do podstawowych czynności, które pozwalają zachować higienę i zdrowie. Jeżeli nie masz miejsca na suszenie prania lub nie lubisz czekać, aż ulubione ciuchy wyschną, postaw na suszarkę bębnową, która znacząco ułatwi zachowanie czystości i usprawni cały proces. Postaw na sprzęt, który będzie niezawodnym pomocnikiem w ciągłej pracy. Jaki jednak model wybrać i na co zwrócić uwagę?

Co można znaleźć na rynku?

Na rynku można znaleźć wiele modeli i rodzajów suszarek. Najczęściej spotykane są suszarki wywiewowe. Charakteryzują się niską ceną, ale wymagają także połączenia do instalacji wentylacyjnej w celu wydmuchania powietrza, które powstaje wewnątrz. Popularniejsze od nich są z kolei suszarki kondensacyjne. Wykorzystują one zjawisko pary wodnej podczas swojej pracy. Ich cena również jest atrakcyjna, a jedynym minusem jest konieczność ręcznego wylania wody ze zbiornika. Takie rozwiązanie umożliwia postawienie urządzenia wszędzie tam, gdzie jest dostęp do energii elektrycznej. Ostatnim wariantem jest suszarka kondensacyjna z pompą ciepła. Takie rozwiązanie wykorzystuje do suszenia powietrze, które pozostaje w zamkniętym obiegu. Jest na zmianę ogrzewane i schładzane, co sprzyja niższemu zużyciu energii i wydajniejszemu suszeniu.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę na głębokość urządzenia. Do małych pomieszczeń sprawdzi się idealnie sprzęt o głębokości do 55 cm. Znacząco ułatwi suszenie prania, ale wsad będzie mniejszy. Bardziej uniwersalne pralki (od 60 cm i większe) wymagają większej przestrzeni, ale jednorazowo wysuszysz w nich większą ilość prania. Warto więc stawiać na produkty optymalne, które na co dzień świetne się sprawdzają. Zwróć uwagę na klasę energetyczną. Dzięki temu zoptymalizujesz koszty. Producenci oferują wiele rozwiązań, które ułatwiają pracę. Tryb ważenia wkładu i automatycznego dobierania parametrów suszenia znacząco usprawniają ustawienie. Opcją dla zapracowanych jest również możliwość opóźnienia startu lub program dedykowany delikatnej odzieży. Dzięki różnym opcjom możesz dostosować parametry do Twoich wymagań.

Sprawdź również:  Jakie słuchawki wybrać dla sportowca?

Obalamy mity

Suszarka niszczy odzież i ją gniecie – suszarka automatyczna, którą używasz z głową nie zniszczy Twoich ubrań. Innowacyjne oprogramowania, które montuje się w tych urządzeniach, pozwalają na bezpieczne wysuszenie tkanin bez obawy o zmechacenie czy przedziurawienie. Warto zastosować się do zaleceń producenta i korzystać z niższych ustawień. Dzięki temu struktura tkaniny nie straci na jakości. Po wyjęciu z suszarki ubrania będą w idealnym stanie. Nie musisz również bać się o zagniecenia. Dzięki specjalnym ustawieniom umożliwiającym zminimalizowanie ilości zagnieceń możesz włożysz suche ubrania bezpośrednio do szafy. Wiele osób boi się, że takie urządzenie pobiera dużo prądu. Wybierz model energooszczędny, a rachunki za energię nie wzrosną. Suszarki bębnowe nie są również hałaśliwym sprzętem, dlatego z powodzeniem możesz ją włączyć, kiedy Twoje dziecko śpi.

Wybór odpowiedniej suszarki nie musi spędzać snu z powiek. Wystarczy, że określisz czego potrzebujesz. Dzięki tego tupu urządzeniu możesz zaoszczędzić czas i z powodzeniem oddać się swoim pasjom, a po skończonym cyklu wyciągniesz pranie, które możesz od razu schować do szafy. Postaw na rozwiązanie, które daje wiele możliwości!