Dla większości osób codzienne sprzątanie mieszkania to prawdziwa katorga. Niezależnie do podejmowanych działań – zdejmowania butów przy wejściu, jedzenia nad zlewem i ciągłego wietrzenia, w mieszkaniu i tak ciągle panuje nieporządek, który budzi irytację i nie daje odpocząć. Właśnie dlatego istnieją urządzenia, dzięki którym codzienne porządki przestaną stanowić zmartwienie!

Zapomnij o odkurzaniu

Automatyczne odkurzacze to prawdziwy hit ostatnich lat. Mimo że początkowo traktowane były z dość dużą rezerwą – w końcu jak tak małe urządzenie może poradzić sobie z TAKIM bałaganem? Teraz jednak zyskują zaufanie i stanowią marzenie każdego, kto choć raz w życiu zamiatał. Są też prawdziwym zbawieniem dla właścicieli zwierząt domowych, którzy codziennie walczą z zalegającą sierścią. Automatyczne odkurzacze mogą się pochwalić również szeroką grupą fanów wśród alergików, którzy doceniają brak drażniącego kurzu.

Na obecnym rynku najpopularniejszy model to przede wszystkim Roomba, który świetnie zaplanuje całą swoją trasę, ominie meble i uwzględni stworzony przez Ciebie terminarz porządków. Po zakończeniu pracy robot samodzielnie powróci do stacji dokującej, gdzie będzie czekał na kolejne zadanie. Niektóre modele są również wyposażone w funkcję mopa, dlatego możesz cieszyć się jeszcze czystszą podłogą.

Lśniące powierzchnie

Nieco tańszą alternatywą dla automatycznego odkurza są roboty myjące podłogi. To prawdziwe zbawianie dla rodziców, których pociechy bezustannie rozlewają herbaty na trasie kuchnia-pokój, czy właścicieli zwierząt. W większości przypadków możesz korzystać z dwóch trybów – zamiatania oraz mopowania. Niektóre modele, podobnie jak odkurzacze, zostały wyposażone w stację dokującą, dlatego nie musisz martwić się ich ciągłym ładowaniem.

Okno na świat

Poza funkcjonalnymi odkurzaczami, ogromną popularnością cieszą się również… Roboty do mycia okien! To prawdziwe wybawienie dla osób, które mieszkają w dużych domach o imponującej liczbie okien, lub w przypadku mniejszych mieszkań, znajdujących się w pobliżu ruchliwej drogi. Niepozorny mały robot świetnie poradzi sobie z nawet największymi zabrudzeniami i sprawi, że w mgnieniu oka zapomnisz o omdlewających z wysiłku rękach – pokryte mikrofibrą kółka zadbają o wyczyszczenie każdego brudu oraz pozbycie się smug. Urządzenie jest mocowane na szybie z pomocą silnika próżniowego – w przypadku awarii lub podczas przerwy w dostawie prądu, urządzenie utrzyma się na oknie przed około 20 minut, dlatego nie musisz się martwić, że urządzenie się roztrzaska.

Sprawdź również:  Suszarka do ubrań – gadżet, który ułatwia życie czy must have w każdym domu

Na dobranoc

Jeśli jesteś alergikiem, wówczas z pewnością docenisz urządzenie, którym jest antybakteryjny odkurzacz czyszczący. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkiego rodzaju roztocz, bakterii czy wirusów, które mogą powodować lub wzmagać reakcje alergiczne. Połączenie lampy UVC, kilkustopniowej filtracji oraz trzepaczek wibracyjnych sprawi, że Twoje materace i pościele będą w 100% wolne od zarazków. Dzięki lampie UVC masz pewność, że podczas sprzątania nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, dlatego to świetny wybór dla osób ceniących sobie naturalne rozwiązania.