Podróżując przez świat technologii czasami można się pogubić. Nowy smartfon, laptop czy samochód? Wybór przy zakupie jest tak trudny, że nie sposób nadążyć. Jakie ostatnio technologiczne hity pojawiły się na rynku? Warto inwestować miliony monet? Czy takie gadżety są praktyczne? A może tylko ładnie wyglądają?

Laptop od Microsoft Surface

Tym razem producent oddaje w ręce użytkowników dwa rozmiary laptopa. Przekątna ekranu 13,5 albo 15 cali – dostosowana do Twoich potrzeb. Bateria ma umożliwiać całodzienną pracę. Będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: piaskowym i kobaltowym. Obudowa będzie wykonana z aluminium albo materiału Alcantara. Większa wersja ma zintegrowaną kartę graficzną iprocesor AMD Ryzen Surface Edition. Obydwa modele mają wymienne dyski twarde, port USB typu A i C, głośniki OmniSonic, podwójne mikrofony studyjne. Jego kolejną zaletą jest szybkość ładowania. Ekran jest dotykowy, co usprawnia pracę. Niewielka waga i cienka obudowa sprawiają, że zmieści się wszędzie. Modele trafią do sprzedaży 22 października.

Wydasz miliony monet – o gadżetach, które są drogie ale zaskakujące.

Samsung Galaxy Fold

O nim mówiło się już wiosną. To wtedy firma pokazała pierwszy raz smartfon z rozkładanym ekranem. Prace trwały długo, a testy przynosiły zaskakujące rezultaty. Trzeba było poprawić nieco ale summa summarum model trafi do sprzedaży za kilka dni. Dzięki zastosowanej technologii ekran jest elastyczny i umożliwia złożenie go na pół. Nie trzeba jednak się martwić o użytkowanie. Telefon po złożeniu wciąż jest mobilnym hitem. Ma 12 GB pamięci RAM, podwójną baterię, która ładuje się bezprzewodowo. Smartfon będzie dostępny Polsce. Ceny za granicą oscylują w okolicy 2 tysięcy dolarów, czyli na polskie realia będzie to jakieś 8 tysięcy. Tylko jak zamontować na tym szkło ochronne albo etui? Otóż ekran ma już na sobie fabrycznie założoną, nieodklejaną folię, która chroni ekran. Każdy przyszły użytkownik przy zakupie smartfona przejdzie szkolenie, które zminimalizuje ryzyko zepsucia sprzętu.

Sprawdź również:  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu klawiatury?

Słuchawki Od Huawei FreeBuds

Do Polski wejdzie nowy model bezprzewodowych słuchawek znanego chińskiego producenta. Innowacja polega na wyposażeniu ich w specjalny chipset. Zapewnia on wysoką jakość dźwięku i redukcję szumów. Dzięki niej dźwięk ma być czysty niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Ze swoim urządzeniem mobilnym połączysz je za pomocą Bluetooth. Opakowanie ładujące ma funkcję bezprzewodowego ładowania. Możesz tego dokonać ładując zwrotnie swoim smartfonem. Jedno naładowanie wystarcza na 4h ciągłego słuchania. Będą dostępne w Polsce pod koniec listopada tego roku. Ich cena ma wynieść 699 zł. Kupić je można na stronie producenta a także w sklepach z elektroniką.

Technika nieustannie się rozwija. Każdego dnia korzystamy z jej dobrodziejstw. Z udoskonaleniami łatwiej żyć i więcej jesteśmy w stanie ogarnąć kiedy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy mamy w jednym miejscu. To tylko kilka nowości, którymi rynek nas próbuje zaskoczyć. Czekamy zatem na następne nowości.